„Telu, mysli a duši je možné porozumieť.”
L. Ron Hubbard, zakladateľ Scientológie
Zakladateľ Scientológie
Filozof, humanista a spisovateľ L. Ron Hubbard
Filozof, pedagóg, administrátor, umelec, námorný kapitán, pilot, fotograf, filmový tvorca, spisovateľ – L. Ron Hubbard slúžil mnohými spôsobmi. Narodil sa v Nebraske, USA. Už od svojho detstva veľa cestoval a už od svojho dectva mal mnoho otázok.
„Ideálne by spoločnosť vyzerala asi tak, že by to bolo bezpečné prostredie, v ktorom by mohol človek šťastne žiť svoj život.“ – L. Ron Hubbard
Dodatočne k historickému vývoju jeho objavov ponúkame tieto stránky ako letmý pohľad na mnoho fascinujúcich ciest, ktorými putoval – ako odvážlivec, letec, námorný kapitán, výskumník vzdialeného východu, policajný dôstojník v Los Angeles a všetko ostatné, čo ho nakoniec doviedlo k práci, za ktorú je dnes tak rešpektovaný.
Biografia L. Ron Hubbarda
“Nežil som žiadnym kláštorným životom a pohŕdam múdrymi mužmi, ktorí nežili a učencami, ktorí sa nepodelili o svoje znalosti. Videl som život zhora dole a zdola hore. Viem, ako vyzerá oboma smermi. A viem, že existuje múdrosť a že je nádej.” – L. Ron Hubbard
Marec 1911-1912: L. Ron Hubbard sa narodil v Tildene v štáte Nebraska (USA). V septembri sa Hubbardova rodina – Ron, jeho otec – Harry Ross Hubbard, dôstojník námorníctva Spojených štátov a matka – Ledora May, presťahovali do Durantu, v Oklahome.
1913-1921: V roku 1913, keď sa usadili v meste Kalispel, v Montane, sa mladý L. Ron Hubbard po prvý krát stretáva s indiánmi z kmeňa Černonožcov pri slávnostnom tanci kmeňa na periférii mesta. Z Kalispelu sa Ron sťahuje do Heleny, hlavného mesta štátu Montana, kde sa behom letných mesiacov ubytoval na rodinnom ranči, ktorý je láskyplne známy ako “Stará usadlosť”.
Medzi svojráznymi postavami sa v tomto, stále ešte pionierskom prostredí stretáva so Starým Tomom, indiánskym šamanom kmeňa Černonožcov. Je započatý unikátny a vzácny vzťah, pretože starý šaman svojmu mladému priateľovi predal mnohé z kmeňových zvyklostí. Vo veku šesť rokov je poctený štatútom pokrvného brata Černonožcov v ceremónii, na ktorú si kmeňoví starší stále ešte spomínajú.
1922-1923: Ron sa sťahuje na sever do Puget Sound v štáte Washington. V apríli 1923 sa stáva členom oddielu Chlapčenských skautov Ameriky. Ako člen Tacomského skautského oddielu č. 31 sa stáva Skaut druhej triedy a o dva mesiace neskôr, 5. júla, postupuje na Skauta prvej triedy. V októbri dostáva Harry Ross Hubbard rozkaz, aby sa hlásil v hlavnom meste USA. Ron a jeho rodičia sa 1. novembra 1923 nalodia na loď Ulysses S. Grant a plavia sa zo San Francisca do New Yorku, nedávno otvoreným Panamským prieplavom.
Potom putujú do Washingtonu DC. Behom tejto plavby sa Ron stretáva s fregatným kapitánom Josephem “Hadem” Thompsonom, ktorý sa nedávno vrátil z Viedne, kde študoval u Sigmunda Freuda. Behom ich priateľstva trávi plukovník mnoho popoludní v Kongresovej knižnici, kde mladého Hubbarda učí všetko, čo vie o ľudskej mysli. 11. decembra 1923 získava Ron, už ako člen Washingtonského oddielu Chlapčenských skautov č.10, tri odznaky za svoje zásluhy.
1924-1929: V prvých mesiacoch roku 1924 získava Ron ďalších osemnásť odznakov za zásluhy a 25. marca sa stáva najmladším Eagle Scout (najvyššia skautská hodnosť) v Spojených štátoch. Po skončení školského roku, začiatkom júna 1927 putuje Ron do San Francisca, aby sa stretol so svojím otcom, ktorý je teraz odvelený na Guam a plaví sa parníkom. Cestou cez Havaj, Japonsko, Čínu, Filipíny a Hong Kong prechádza behom prvého júlového týždňa 1927 na ostrov Guam. Tam sa spriatelí s miestnymi Chamorrosi a vyučuje v škole pre domorodcov.
Koncom Septembra 1927 sa Ron vracia do Heleny, kde sa stáva členom 163. oddielu pechoty Národnej gardy v Montane. Keď je na helenskej strednej škole, stáva sa redaktorom školských novín. Keďže škola sa mu zdala príliš zväzujúca, trúfal si znova sám odísť a cestoval na palube lodi Henderson, ktorou sa vrátil do Orientu. V priebehu ďalších štrnástich mesiacov putuje Ron do vnútrozemia Západného pohoria Číny, znova do Japonska a potom dolu na Filipíny a ďalej na juh na Jávu. Pendluje vodami čínskeho pobrežia ako kormidelník a sprievodca lodného nákladu na palube lodi Marianna Maru – dvojsťažňový pobrežný škuner. Koncom septembra 1929 sa vracia do Spojených štátov a vo Washingtone DC ukončuje svoje stredoškolské vzdelanie.
1930-1933: Po absolvovaní Woodwardskej chlapčenskej školy v roku 1930 sa Ron prihlasuje na Univerzitu Georga Washingtona. Tu študuje inžinierstvo a atómovú a molekulárnu fyziku a púšťa sa do osobného hľadania odpovedí na ľudskú dilemu. Jeho prvý experiment týkajúci sa štruktúry a funkcie mysle boli uskutočnené, keď bol na univerzite.
Okrem toho je zamestnaný ako reportér a fotograf vo Washington Heraldu, zatiaľ čo vystupuje ako spevák balád pre miestnu rozhlasovú stanicu WOL a píše seriál dramatických predstavení. Ron je zasvätený do lietania klzákom a rýchlo sa stane uznávaným ako jeden z najlepších pilotov v zemi. Prakticky bez akéhokoľvek tréningu sa pustí do lietania motorových lietadiel a oblieta ním ako s atrakciou celý stredozápad Ameriky.
V celoštátnom časopise Športový pilot popisuje posledné novinky vývoja aviatiky a radí kolegom pilotom letové procedúry za nepriaznivých podmienok. Pomáha viesť univerzitný klub lietania a je tajomníkom spolku Americkej spoločnosti civilných inžinierov na Univerzite Georga Washingtona.Ako redaktor a spisovateľ fakultných novín The University Hatchet (Univerzitná sekera) píše svoju prvú fikčnú poviedku Ťah.
Taktiež vyhráva univerzitnú Literárnu cenu za svoju hru The God Smiles (Boh sa smeje). Na jar roku 1932 organizuje a vedie Karibskú filmovú expedíciu. Dva a pol mesačná, 5000 míľ dlhá cesta na palube šesťdesiat metrového štvorsťažňového škunera Doris Hamlin sa ukazuje byť jedinečnou a odmeňujúcou skúsenosťou pre viac ako päťdesiat študentov fakulty.
Výprava nazbierala množstvo vzoriek flóry a plazov pre Michighanskú univerzitu a fotografie sú predané do New York Times.Po návrate sa púšťa do ďalšieho dobrodružstva, Karibskej mineralogickej expedície. Behom apríla 1933 nielenže dokončí mineralogický prieskum Portorika, ale píše pre časopis Športový pilot články o lietaní cez Karibské ostrovy.
Keď sa na jar 1933 vrátil na pevninu, začal svoju kariéru profesionálneho spisovateľa fikcií. Píše jednu poviedku za deň a po niekoľko krátkych týždňoch práce ulovil svoj prvý predaj Newyorským vydavateľom. Vo februári 1934 prichádzajú na svet prvé Hubbardové dobrodružno-fantastické poviedky Green God (Zelený boh).
1934-1936: Behom tohto obdobia L. Ron Hubbard píše westerny, detektívky, dobrodružné, akčné a dokonca i milostné poviedky. V roku 1935 je pán Hubbard zvolený za prezidenta newyorskej pobočky American Fiction Guild (Združenie americkej fikcie). Vo svojej funkcii prezidenta taktiež píše články pre spisovateľské časopisy. Behom šiestich rokov dokončuje 138 románov, noviel a krátkych poviedok, a to len v dobrodružnom, akčnom, westernovom a detektívnom žánri.
1937-1940: Jeho popularita je teraz taká, že Hollywood chce zakúpiť filmové práva k jeho románu Murder at Pirate Castle (Vražda na Pirátskom hrade). Columbia Pictures požaduje, aby túto prácu adaptoval pre film pod názvom Tajomstvo ostrova pokladov a začne práce na troch ďalších veľkých filmových seriáloch: Tajuplný pilot, Veľké dobrodružstvá divokého Billa Hickoka, Pavúk sa vracia.
Keď sa vrátil do New Yorku, vedenie Street&Smith, jedno z najväčších vydavateľských koncernov na svete, využije Hubbardové odborné znalosti pre svoj novo získaný časopis Astounding Science Fiction. Je požiadaný o pomoc, aby oživil upadajúci predaj poviedkami o skutočných ľuďoch – nie o strojoch. Ich návrh prijíma a tvár science fiction sa navždy zmení.
V roku 1939 uvádza Street&Smith na trh druhý nový časopis Unknown (Neznámo), a ten je zaplnený Hubbardovou fantastickou literatúrou. 19. februára 1940 je pán Hubbard zvolený za člena prestížneho Klubu bádateľov (Explorer`s Club). Zároveň plánuje aljašskú expedíciu a 27. júla 1940 vyráža ako aljašská rádiová experimentálna expedícia zo Seattlu. Jeho loďou je desaťmetrová dvojsťažňová plachetnica Magician a plaví sa pod vlajkou Klubu bádateľov číslo 105. Dokončí plavbu dlhú 1300 km a zakresľuje predtým nezaznamenané nebezpečné miesta a pobrežné vody pre Hydrografickú kanceláriu námorníctva Spojených štátov.
Taktiež viedol experimenty s pátraním pomocou rádiového smerového signálu a skúma miestne domorodé kultúry, vrátane Tlingitov, Haidaov a domorodcov z Aleutianského ostrova. 17.decembra 1940 udeľuje Hubbardovi kancelária námornej inšpekcie a navigácie Spojených štátov licenciu kapitána parníkov a motorových lodí. V decembri sa vracia do Seattlu, znova sa púšťa do písania, zatiaľ čo námorníctvu poskytuje stovky fotografií a poznámok, na ich vyžiadanie.
1941-1945: 29. marca 1941 získava licenciu kapitána plachetných lodí “všetkých morí”. 2.júla 1941 je povýšený na poručíka v zálohe námorníctva Spojených štátov. V decembri 1941 je prevelený do Austrálie, kde koordinuje špionážne aktivity. Po návrate do Spojených štátov, preberá velenie lodi na doprevádzanie konvojov v Atlantiku a potom na stíhača ponoriek v Pacifiku.
Taktiež slúži ako inštruktor a hlavný navigačný dôstojník a je vybraný do Vládnej vojenskej školy univerzity v Princetowne. Keď sa zotavuje z vojnových zranení v nemocnici vojenského námorníctva v Oak Knoll, vedie sériu testov a experimentov, ktoré sa týkajú endokrinného systému. Objavuje, že oproti dlhotrvajúcim názorom funkcie skutočne riadia štruktúru.
1946: Po prepustení zo služby v námorníctve Spojených štátov vo februári 1946 sa pán Hubbard vracia ku písaniu, aj keď jeho primárnou hnacou silou je naďalej vývoj prostriedkov na zlepšenie stavu človeka.Taktiež pokračuje v písaní len preto, aby tento výskum pomohol podporovať. 1947: Otvára si kanceláriu blízko rohu ulíc La Brea a Sunset Boulevard v Los Angeles a testuje aplikáciu Dianetiky medzi hercami, režisérmi, spisovateľmi a ďalšími ľuďmi z hollywoodskej komunity. To sú ľudia, ktorí ako prví získali prospech z revolučných objavov L. Rona Hubbarda v oblasti ľudskej mysle.
1948: L. Ron Hubbard prijíma vymenovanie ako zvláštny policajný dôstojník policajného okrsku v Los Angeles a používa túto pozíciu ku štúdiu kriminálnych živlov. Presťahoval sa do Savannahu v Georgii, poskytuje svoj čas nemocniciam a oddeleniam pre duševne chorých a svojimi poradenskými technikami zachraňuje životy. S testovanými prípadmi a výskumnými materiálmi v rukách cestuje do Washingtonu DC a výsledky svojho šestnásťročného výskumu na určenie dynamického princípu existencie zostavuje do podoby finálneho rukopisu. (Výsledok tejto práce je dnes publikovaný ako kniha Dynamiky života).
1949: Jeho zatiaľ nepublikovaný rukopis o Dianetike, ktorý bol ponúknutý niekoľkým jeho priateľom na posúdenie, je kopírovaný a prekopírovávaný, až koluje po celom svete. Následkom tejto nadšenej reakcie je naliehanie jeho priateľov, aby o Dianetike napísal populárne náučnú knihu. Koncom tohto roku sa vo vydaní zima/jar Žurnálu Klubu Bádateľov objavuje prvý publikovaný článok L. Rona Hubbarda o Dianetike s názvom ” Zem nepoznaná: myseľ ”.
1950: S pánom Hubbardom uzavrelo zmluvu Hermitage House Publishing, aby napísal Dianetiku. V prvom marcovom týždni dokončuje knihu Dianetika: Moderná veda o duševnom zdraví. Píše knihu Dianetika: Vývoj vedy a objavuje sa 18. júna 1950 na zozname bestsellerov v New York Times.
Zostáva na zozname bestsellerov 28 po sebe idúcich týždňov a začína celoštátne hnutie, ktoré sa skoro stane najrýchlejšie rastúcim hnutím v Amerike a 7.júna dodáva v Elizabeth, New Jersey, kde je založená Hubbardova dianetická výskumná nadácia, svoju prvú nahrávanú prednášku o Dianetike. Po zvyšok tohto roku Hubbard pokračuje v cestovaní a prednáša vo veľkých mestách a do konca decembra dodáva viac než 100 prednášok, vrátane svojho výstupu pred viac než 6000 ľuďmi v auditóriu Shrine v Los Angeles.
1951: Pán Hubbard píše šesť kníh, ktoré popisujú jeho objavy v oblasti ľudskej mysle a poskytujú praktickú technológiu na zlepšenie ľudskej existencie: Veda o prežití, Dianetické axiómy, Pokročilá procedúra a axiómy, Sebaanalýza, Detská Dianetika a Príručka pre preclearov. Okrem tlačeného slova dodáva 135 prednášok o Dianetike.
Po návrate z Havany, na Kube, kde dokončil knihu Veda o prežití, otvára prvú Hubbardovu akadémiu vo Wichite, Kansase, dodáva prednášky, vedie kurzy. Na jeseň 1951, keď objavil, že človek je vo svojej prapodstate duchovnou bytosťou, začína novú líniu výskumu, aby vymedzil, čo sa dá urobiť pre to, aby bolo jedincovi umožnené obnoviť jeho prirodzené schopnosti. Filozofia, ktorú z týchto objavov formuluje, je Scientológia.
1952: Sťahuje sa do Phoenixu v Arizone, otvára svoju kanceláriu a zakladá Hubbardovu medzinárodnú asociáciu scientológov. Okrem toho, že dáva 230 prednášok na tému, ako sú emocionálne tóny, komunikácia, tvorivosť, píše pán Hubbard štyri nové knihy týkajúce sa jeho ďalšieho výskumu ľudského duševného potenciálu.
1953: Potom, čo precestoval Európu, sa vracia do Phoenixu, kde vydáva nové objavy, ktoré jedincovi umožňujú preskúmať svoju minulosť a zlepšiť svoje reakcie voči životu. Behom tohoto obdobia pán Hubbard taktiež skúma základy organizácie a vyvíja princípy, ktoré môže každá skupina používať na to, aby prežila a prosperovala. Dal 274 prednášok a napísal ďalšie dve knihy.
1954: Keď množstvo Scientológov v Los Angeles, Kalifornii rozpoznalo duchovný charakter filozofie pána Hubbarda, založili vo februári prvú scientologickú cirkev. V tom období pán Hubbard vo Phoenixe skúmal a vyvíjal scientologickú filozofiu, pokračoval v prednášaní a veľa písal.
1955: V Marci sa sťahuje z Phoenixu do Washingtonu DC, kde je vytvorená materská scientologická cirkev s pánom Hubbardom ako výkonným riaditeľom. Koncipuje organizačné smernice a zintenzívňuje svoju prácu na vývoji administratívnej technológie, aby scientologickým organizáciám umožnil fungovať hladko a expandovať.
1956: Pán Hubbard odcestoval do Írskeho Dublinu a založil scientologickú organizáciu. Zatiaľ čo dodal viac ako 150 prednášok popisujúcich riešenie takých problémov, ako je radiácia v prostredí a zlyhanie skupín. V tom istom roku zriadil taktiež aj organizáciu vo Washingtone, aj v Londýne a našiel si čas na to , aby napísal ďalšie dve knihy: Scientológia: Základy myslenia a Problémy práce.
1957: Vo februári cestuje do Portorika, kde pokračuje vo výskume a v písaní. V apríli letí do Londýna, aby dodal sériu prednášok o scientologických technikách a potom putuje do Washingtonu. Zatiaľ, čo sa stále sústredil na ďalší vývoj administratívnych a organizačných vecí a poskytol viac ako 135 prednášok, napísal pán Hubbard taktiež dve knihy.
1958: Pán Hubbard v roku 1958 dodáva 122 prednášok, z ktorých šesť je nafilmovaných. V októbri sa na palube lodi RMS Statedam plaví do Londýna. V Anglicku dodáva 32 prednášok a robí reorganizáciu miestnych kancelárií. Keď je to uskutočnené, vypláva začiatkom decembra na palube lodi Saxonia späť do Washingtonu.
1959: Definuje povinnosti rôznych zložiek scientológických organizácií a dodáva vo Washingtone DC šesť prednášok o zdokonaleniach v oblasti auditingu. V marci začína vyjednávať o kúpe Saint Hillu v Sussexe v Anglicku, ktorý sa po sedem nasledujúcich rokov stáva jeho domovom.
Medzinárodný manažment Scientológie sa presťahoval do Saint Hillu. Pán Hubbard v skleníkoch v Saint Hille podniká záhradkárske experimenty, ktoré spôsobujú ohromné zvýšenie rastu rastlín. O jeho objavoch sú po celom svete správy v záhradkárskych časopisoch. Celkom tento rok poskytuje 128 prednášok a píše dve knihy.
1960: Pán Hubbard tento rok začína vo Washingtone, kde v jedinom týždni dodáva 18 prednášok, ktoré popisujú jeho objavy týkajúce sa takých predmetov ako je dôležitosť, poctivosť a zodpovednosť jedinca. Potom sa vracia do Saint Hillu. V marci, po rozsiahlom výskume a bádaniach píše knihu Žili ste pred týmto životom? Po tridsiatich ďalších prednáškach v Saint Hille a v Londýne cestuje v septembri do Juhoafrickej republiky a štandardizuje prácu a vedenie juhoafrických organizácií. Na konci roka sa ešte raz vracia do Washingtonu DC.
1961: Koncom januára putuje späť do Juhoafrickej republiky. Tu vyvinul vylepšený organizačný vzorec scientologických cirkví. Pán Hubbard je odmenený svojou druhou vlajkou Klubu bádateľov za “Oceánsku archeologickú expedíciu za štúdium podvodných sídiel historického významu, ako sú zatopené mestá”. Koncom marca sa vracia do Saint Hillu a začína dodávať Sainthillský špeciálny inštruktážny kurz – rozsiahly školiaci program pre scientológov, v ktorom je popísaná celá história technického vývoja. Nasledujúcich päť rokov Hubbard zasvätil svoj čas štúdiu študentom Sainthillského špeciálneho inštruktážneho kurzu.
Toto je obdobie intenzívneho technického výskumu na ceste k pokročilým duchovným stavom. Tento čas bol venovaný vývoju a štandardizácii administratívnych smerníc pre organizácie.
1962-1963: V prvom týždni v septembri robí krátku prestávku v Sainthillskom špeciálnom inštruktážnom kurze a cestuje do Washingtonu DC aby behom troch dní dodal deväť prednášok. Pán Hubbard natáča film s názvom Poobedie v Saint Hille. Film poskytuje exkurziu po Saint Hille.
1964: Pán Hubbard riadi výrobu fotografických záberov v okolitých oblastiach a na žiadosť miestneho organizátora slávností predvádza štúdiu propagačných akcií. V júni začína séria prednášok, v ktorých objasňuje spletitosti štúdia a vzdelávania a poskytuje technológiu, ktorú môže ktokoľvek použiť k tomu, aby zlepšil svoje štúdium v akomkoľvek predmete. Toto sa stane študijnou technológiou, ktorá sa dnes používa po celom svete ako v scientologických organizáciách, tak v súkromných i štátnych vzdelávacích systémoch.
1965: V januári Hubbard cestuje na Kanárske ostrovy, aby začal s intenzívnym výskumom duchovnej povahy človeka a jeho pôvodom. Neskôr sa vracia do Saint Hillu. Jeho aktivity počas zvyšku roka prinesú ako výsledok práce v Saint Hille zásadné organizačné a technické zmeny. Je vydaná Tabuľka klasifikácií a stupňov, na ktorej sú rozvrhnuté presné kroky, ktorými sa treba v Scientológii riadiť, aby boli dosiahnuté vyššie stavy vedomia a schopností. V novembri zavádza sedemdivíznu organizačnú tabuľu. Toto je dôležitý objav v úspešnom modeli práce akejkoľvek skupiny. Má univerzálne použitie a je dnes využívaný vo všetkých scientologických aj iných organizáciách.
1966: Vo februári sa Hubbard vracia na Kanárske ostrovy, aby pokračoval vo svojich pokročilých výskumoch duchovnej povahy človeka. 18. marca letí do Rhodesie, kde pracuje na tom, aby tej malej zemi pomohol prekonať niektoré z ich problémov. V júli sa vracia do Anglicka a dodáva záverečné prednášky Sainthillského špeciálneho inštruktážneho kurzu. 1.septembra 1966 L. Ron Hubbard odovzdal všetky svoje riadiace funkcie a vedenie scientologických organizácií.
Potom prijíma svoju tretiu vlajku Klubu bádateľov za Hubbardovú geologickú výskumnú expedíciu, ktorá nachádza a skúma staroveké civilizácie v oblasti Stredozemného mora a zvyšuje tak znalosti človeka o jeho histórii. V decembri zakúpil plachetnicu Enchanter (neskôr premenovaná na Dianu).
1967: 2.januára prichádza Hubbard do Tangier v Maroccu a zakladá tu základňu pre pokročilé filozofické štúdie. Cestuje od Las Palmas na Kanárskych ostrovoch, kde sa stretáva s loďou Enchanter, ktorá prichádza 25.februára. Sprevádzaný ďalšou loďou Avon River vedie Hubbardovu geologickú výskumnú expedíciu v Stredozemnom mori. V novembri cestuje do Anglicka a prijíma dodávku 3200 tonovej lode Royal Scotman.
1968-1969: Hubbard cvičí posádku lodi a žije na palube Royal Scotmana (neskôr premenovaná na Apollo). Vydáva viac ako 300 inštruktážnych dopisov, ktoré popisujú všetky námornícke povinnosti. Na jeseň 1968 dodáva na palube lodi Apollo 19 prednášok a vyvíja nový kurz na vyškolenie študentov, tak aby scientologické poradenstvo dodávali stopercentne štandardne. V roku 1969 robí Ron výskum účinkov a príčin návyku na drogy a užívania drog. Vyvíja procedúry, ktoré sa zaoberajú a riešia príčiny a odstraňujú škodlivé mentálne účinky spôsobené drogami.
1970-1973: Hubbard sa púšťa do riešenia problému ako riadiť medzinárodnú sieť organizácií. Modernizuje technológiu manažmentu organizácie (zväzok Série managementu). Hubbard vedie komplexnú štúdiu všetkých teórií a praxe o vzťahoch s verejnosťou (public relations) a poskytuje analytický a etický prístup k tomuto predmetu. V roku 1972 až do roku 1973 robí výskum vitamínov a výživy.
1974-1975: Vo februári 1974 sa na palube vytvára hudobno-tanečný súbor, aby poskytol zábavu a priateľstvo v španielskych a portugalských prístavoch. Ron osobne učil muzikantov a tanečníkov umeleckému podaniu, hudbe, kompozícii, zvuku, inštrumentácii a nahrávaniu.
Od februára do júna 1975 je Hubbard na Curacau a pracuje na sérii fotografií pre ostrovnú turistickú kanceláriu a dokončí šesť fotografických projektov na vydanie scientologických kníh a publikácií. V polovici 1975 sa Ron vracia do Dunedinu na Floride, kde pokračuje v bádaní chorálnej hudby v miestnych kostoloch. Píše scenáre k prvým scientologickým vzdelávacím filmom.
1976-1979: Hubbard sa sťahuje na opustený ranč v La Quinta zakladá produkciu filmu. Behom týchto troch rokov píše scenár filmu Revolta vo hviezdach a taktiež 33 sientologických filmov. Behom týchto rokov robí producenta, režiséra a kameramana na siedmich filmoch. Hubbard vyvíja Purifikačný rundown, aby telo zbavil škodlivých látok. Spolu s jeho objavmi z roku 1969 je teraz jeho vývoj drogovej rehabilitácie dokončený.
1980-1981: Hubbard zasvätil väčšinu času písaniu. Formuluje nenáboženský morálny kódex Cesta ku šťastiu. Píše dva scenáre k celovečerným filmom a 50 filmov o Dianetike a Scientológii pre verejnosť. K 50. výročiu profesionálneho spisovateľa vydáva senzáciu – knihu Bojisko Zem: Sága roku 3000, najväčší do tej doby napísaný science fiction román. Taktiež píše desať zväzkové celoživotné dielo, sci-fi satiru, Misia na Zemi.
1982-1986: Hubbard zakladá svoj domov v Kalifornii na ranči blízko San Luis Obispo. Bojisko Zem je vydané v roku 1982 a stáva sa bestsellerom. Hubbard komponuje hudbu a texty pre album, ktorý ho sprevádza – prvá gramofónová platňa ku knihe. Prvý zväzok Misia na Zemi je publikovaný v roku 1985. Každý ďalší publikovaný zväzok sa okamžite stáva bestsellerom.
24. január 1986: Keď dosiahol všetko čo si predsavzal, že dosiahne, opúšťa tento život. Jeho celosvetový vplyv sa však veľmi skoro meria desiatkami miliónov ľudí a naďalej rastie.
“Rád pomáham ostatným a považujem za svoju najväčšiu radosť v živote vidieť človeka, ktorý sa sám oslobodil od tieňov, ktoré činili jeho dni temnými. Tieto tiene mu pripadajú tak nepreniknuteľné a tak ho sťahujú dole, že keď spozná, že sú to tiene a že môže cez ne vidieť, prejsť nimi a byť znovu na slnku, je nesmierne potešený. A obávam sa, že som potešený práve tak ako on.” – L. Ron Hubbard
Viac na oficiálnej stránke www.hubbard.sk