Čo o Scientológii napísali?

Zora Ochodnická
známa profesionálna cvičiteľka 

Zora, Scientologia, referencie„Dovolím si tvrdiť, že mi nepomohli žiadne konzultácie s psychológom, ale dianetické princípy.“  

“S Dianetikou som sa stretla v čase, keď som v osobnom živote a v manželstve mala skutočne veľké problémy. Akonáhle sa mi začalo veľmi dariť, následne nato som spadla takpovediac dole. Riešila som množstvo problémov a dosť často som bola aj chorá. Začínala som veriť, že mi je to súdené, ale napriek tomu som stále hľadala riešenie na zvládnutie týchto stavov. Hľadala som skutočne všade, no márne. Výsledkom bolo stále to isté: raz dobre, raz zle! V podstate som musela vynakladať obrovské úsilie, aby som niečo dosiahla a vždy som bola veľmi vyčerpaná. Dnes existuje veľa rôznych techník a metód. Samozrejme, že to nefungovalo. Ladiť sa bez ladu a skladu na pozitívny deň, možno človeku na chvíľu pomôže, ale nevyrieši to jeho problémy. Nepomohli ani sedenia u rôznych odborníkov. Bola som zúfalá.

Rok 2002 bol zlomovým rokom. Stretla som sa s človekom, ktorý mi ukázal Dianetiku a ja som konečne pochopila mechanizmus vzniku tých problémov. V Dianetickom centre som našla rôzne knihy a kurzy obsahujúce postupy, ktoré sa môže človek ľahko naučiť a použiť ich v bežnom živote.

Ing. Michal Homza
predseda dozornej rady a výkonný riaditeľ

 Michal Homza
Ing. Michal Homza, predseda dozornej rady a výkonný riaditeľ Potravinárskych strojární Svidník, a.s. V roku 1995 som sa stal riaditeľom pomerne veľkej firmy. Od začiatku som hľadal optimálne riešenie organizácie firmy. Našiel som ho v podobe Administratívnej technológie L. Ron Hubbarda, ktorú v tej dobe na Slovensku rozširovala len jedna spoločnosť. Postupne som aplikoval to, čo som sa naučil prostredníctom tejto firmy. Stále mi však čosi chýbalo…

A to som našiel v knihe Dianetika – Moderná veda o duševnom zdraví, ktorú mi daroval účastník jedného seminára.

Z tej knihy som pochopil, že okrem firmy potrebujem dať do poriadku niečo oveľa dôležitejšie – a tým je moja myseľ. Presne v tom istom roku som absolvoval prvé procesy, popísané v tejto knihe a pokračujem v tom systematicky ďalej. Zmenou mojej mysle sa mení aj moje okolie. A čo som veľmi rád – je to zmena k lepšiemu.

 

Marián Kapusta
generálny riaditeľ spoločnosti ROVA-SK, a.s.

Marian Kapusta, Scientologia, referencieMarián Kapusta – jeden z finalistov „Podnikateľ roka 2006”.
Veci okolo nás sa nejakou náhodou podobajú na seba a my nevieme prečo. Pomocou Dianetiky som sám pre seba odhalil princípy života a fungovania vecí, ktoré sa okolo nás dejú.

Chcete byť úspešní? Chcete mať dobre fungujúcu rodinu? Chcete, aby sa Vám darilo v práci? Stačí jednoducho pochopiť na čom sa tieto úspechy zakladajú. A ak sa Vám to podarí, tak to určite budete mať. Mne sa podarilo za 5 rokov postaviť nadnárodnú spoločnosť a musím povedať, že je to iba vďaka Dianetike a Scientológii.

Školský systém, ktorý u nás funguje, v mnohých prípadoch potláča ducha človeka a tak majú ľudia zníženú schopnosť duplikovať. Ak by sme na prvýkrát pochopili najvyšší význam slov, boli by sme veľmi, veľmi schopní.

Uvediem príklady na zopár princípov:
– Nikdy nerob inému to, čo nechceš, aby iní robili tebe,
– Zdravie začína a končí v mysli človeka,
– Nie je umenie s ľuďmi žiť, je umenie ich pochopiť.

Bc. Svetlana Mullerová
majiteľka a výkonná riaditeľka spoločnosti Centrum Prosperity, s.r.o.

Svetlana Mullerová, Scientologia, referencieDianetika a Scientológia je pre mňa životným štýlom a mojou nevyhnutnou každodennou súčasťou, pretože som človek, ktorý sa rád dozvedá nové veci, skúmam a analyzujem životné situácie, aby som vedela, ako mám žiť život tak, aby som v ňom dokázala uspieť.

Dianetika ma naučila a pomohla my získať správne údaje o tom, čo myseľ spôsobuje telu a vďaka nej sa cítim oveľa šťastnejšia a zdravšia. Scientológia je veda o tom ako môžem lepšie porozumieť mnohým odborom, ktoré ma zaujímajú. Napríklad som vďaka nej lepšie porozumela zákonitostiam matematiky, fyziky a chémie.

V oblasti umenia som si zlepšila intonáciu hlasu, spev a vylepšila som si schopnosť správnejšie rozumieť fotografovaniu, čo je jedna z mojich profesií. Písanie, čo je mojim ďalším koníčkom a zároveň vyštudovaným odborom sa stalo pre mňa radosťou. V oblasti sociálnych vzťahov som istejšia, lepšie rozumiem iným a vďaka tomu viem lepšie druhým pomáhať a byť užitočnejšia. Môj životný elán a guráž, ktorá mi nikdy nechýbala sa ešte viac zvýšili. Pociťujem radosť z toho, že dopredu viem o mnohých veciach ako skončia, ktoré si naplánujem. Vďaka Dianetike a Scientológii som schopnejšia lepšie používať napríklad svoje telo aj napriek tomu, že patrím podľa bežného ľudského hodnotenia do kategórie starších dám, nemusím nevyhnutne používať farbenie vlasov na to, aby som zakryla šediny, pretože ich mám tak málo, že to nie je vôbec potrebné. Dokonca moja farba vlasou je sýtejšia ako bola v minulosti.

Ďalšie príbehy pribudnú už čoskoro.