Cesta ku šťastiuCesta ku šťastiu je morálny kódex založený úplne na zdravom rozume, pôvodne publikovaný v roku 1981. Jeho cieľom je pomôcť zastaviť súčasný morálny úpadok spoločnosti a obnoviť jeho integritu a dôveru k človeku. Cesta ku šťastiu ďalej drží prvenstvo v Guinnessovej knihe rekordov ako jedna z najdôležitejších nenáboženských kníh na svete.

Napísal ju L. Ron Hubbard a napĺňa morálne vákuum v stále materialistickej spoločnosti. Cesta ku šťastiu obsahuje dvadsaťjeden základných princípov, ktorými sa človek riadi pre zlepšenie kvality svojho života.

Skutočná radosť a šťastie sú hodnotné

Keď človek neprežíva, nemôže zažívať radosť ani šťastie. Snažiť sa prežívať v chaotickej, nečestnej a všeobecne nemorálnej spoločnosti je zložité. Každý jednotlivec alebo skupina sa snažia vyťažiť zo života toľko radosti a oslobodiť sa od toľkej bolesti, koľko sa len dá. Vaše vlastné prežitie môžu ohrozovať zlé skutky ľudí okolo vás.

Vaše vlastné šťastie sa môže vďaka nečestnosti a zlému správaniu ostatných zmeniť na nešťastie a zármutok. Som si istý, že si vybavujete príklady, keď ste niečo takéto skutočne zažili. Takéto nesprávne veci obmedzujú prežitie a znižujú šťastie človeka. Vy ste pre druhých ľudí dôležití. Počúvajú vás. Môžete mať na nich vplyv.

Šťastie alebo nešťastie ľudí, ktorých by ste vedeli vymenovať, je pre vás dôležité. Touto knižkou im môžete bez príliš veľkej námahy pomôcť prežívať a viesť šťastnejší život. Zatiaľ čo nikto nemôže druhým zaručiť šťastie, ich šance na prežitie a šťastie sa dajú zvýšiť. A s ich šancami rastú aj tie vaše. Je vo vašej moci ukazovať cestu k menej nebezpečnému a šťastnejšiemu životu.

„Človek si môže niekedy pripadať ako list vo víre vetra, ktorý ho ženie cez špinavú ulicu, či ako zrnko piesku, ktoré niekde uviazlo. Ale nikto nepovedal, že život je niečo pokojné a usporiadané: nie je. Človek nie je ani odviaty list, ani zrnko piesku – každý si môže do väčšej či menšej miery nakresliť svoju vlastnú cestu a kráčať po nej.“ – L. Ron Hubbard

Ukážky sfilmovaných kapitol Cesty ku šťastiu si môžete pozrieť tu:

Celý film si môžete pozrieť na sfilmovanom DVD Cesta ku šťastiu. Získajte ho po kliknutí na obrázok:

DVD Cesta ku stastiu

DVD Cesta ku šťastiu

Knihu získate tu po kliknutí na obrázok:

Cesta ku stastiu

Kniha Cesta ku šťastiu