Popis

Získajte späť svoju seba-dôveru

Dianetika je technika seba-pomoci, kde nájdete odpovede na otázky:

 • Čo spôsobuje mentálne problémy a bloky?
 • Aká je najlepšia terapia na zbavenie sa týchto?
 • Z čoho pramenia úzkosti, obavy, pochybnosti a stres?
 • Ako funguje myseľ?
 • Kompletný manuál mysle

Dozviete sa v nich:

Ako vzniká artritída? – viac v prednáške na strane 123 Čo sa stane s červenými krvinkami, keď človek začína pociťovať hrôzu a prečo? str. 123 Od čoho závisí miera života v človeku? – viac na str. 123 Aká je jediná náležitá ochrana pred nebezpečenstvom? Prednáška č.1 – viac na strane 20 Aký je ten najmenej optimálny spôsob prežitia? Prednáška č.1 – viac na strane 20 Čo sa stáva so schopnosťou racionálne myslieť, keď je pozornosť človeka príliš zafixovaná? – viac na str. 64 Ako sa u človeka môže vytvoriť koktavosť? str. 53 Ako súvisí nosenie okuliarov so schopnosťou komunikovať? str. 92 Ako súvisí výživa s duševným zdravím a etikou človeka? str. 130 Prečo deti začnú nenávidieť školu? str. 131 Ako môže zmena prostredia zvýšiť inteligenciu a schopnosti človeka? str. 128 Čo je choromyseľnosť? str. 108

Pozrite si krátku ukážku, ako funguje Dianetika:

Prednášky profesionálneho dianetického kurzu

Keď L. Ron Hubbard vydal knihu Dianetika: Moderná veda o duševnom zdraví, neposkytol tým iba príručku dianetickej terapie, ale zároveň určil smer celého budúceho výskumu s cieľom dosahovať lepšie a rýchlejšie výsledky.

V novembri 1950 predstavil to, čo nazval ďalším míľnikom Dianetiky – podrobnú anatómiu a zdroj emócie samotnej. Prvýkrát boli tieto prelomové objavy a ich použitie oznámené v novembri 1950, na teraz už legendárnom Profesionálnom kurze v Los Angeles. V prednáškach ako Tónové škály afinity, reality a komunikácie, ARK a dynamiky a Tabuľka prístupnosti učil auditorov, ako otvárať prípady a nasmerovať každého na cestu nahor – toto všetko je obsiahnuté v týchto prednáškach. Týchto 15 prednášoko zahŕňa:

 1. Spektrum Logiky a emócie
 2. Tónové škály ARK
 3. Auditorský Kodex
 4. Prístupnosť
 5. Tabuľka prístupnosti
 6. Otvorenie prípadu
 7. ARK a dynamiky
 8. Štandardný postup
 9. Anatómia sústavy obvodov
 10. Zvládanie chronických somatík
 11. Priama spomienka, Tónové škály
 12. Valencie a démonické obvody, časť I
 13. Valencie a démonické obvody, časť II
 14. Nová technika Priameho vedenia
 15. Otázky a odpovede

V priebehu niekoľkých mesiacov boli publikované poznámky študentov z týchto prednášok v knihe Poznámky z prednášok, aby boli tieto informácie dostupné všetkým Dianetikom. Inštrukcie L. Rona Hubbarda z tohto obdobia – novembra 1950 – však hovorili, že tieto prednášky musia byť dostupné v plnom rozsahu, pričom vydané poznámky slúžia len ako okamžitá informácia o týchto prelomových objavoch, kým nebudú vyrobené kópie prednášok samotných. Tak začalo celosvetové pátranie po originálnych nahrávkach týchto prednášok, ktoré boli viac ako päťdesiat rokov považované za stratené, až kým sa nakoniec nenašli všetky pôvodné nahrávky týchto prednášok na páskach. Vďaka ohromnej technológii obnovenia pôvodných zvukových záznamov sú tieto prednášky teraz dostupné po prvýkrát, odkedy ich počuli študenti priamo v Los Angeles.

Afinita, realita a komunikácia sú zložky porozumenia, a nasledujich tridsaťpäť rokov boli základom výskumu a objavov L. Ron Hubbarda, ktorý neustále pracoval na zlepšovaní mosta k absolútnej slobode a schopnostiam. No napriek všetkým ďalším objavom sa Ron opakovane zmieňoval o tomto prvom opise – o týchto prednáškach – ako o najlepšej rozprave o ARK, ktorá už nikdy nebude vylepšená.

Séria obsahuje:

 • 15 prednášok a ich prepis
 • zrozumiteľný glosár
 • kompletný index

 

Dianetické prednášky a demonštrácie

Bola jeseň 1950 a Dianetika, ako to aj výstižne nazvali titulky novín, “sa prehnala USA ako búrka”. Už vo svojom siedmom vydaní stúpla Dianetika: Moderná veda o duševnom zdraví na zoznamoch bestsellerov po celej krajine stále vyššie a vyššie a vznikali stovky skupín. V centre tej búrky L. Ron Hubbard prednášal, učil a osobne demonštroval novú technológiu doslova krížom-krážom po krajine.

Táto technológia po prvýkrát dosahovala skutočné výsledky v oblasti ľudskej mysle. Čerstvá Hubbardova dianetická výskumná nadácia v meste Elizabeth, New Jersey, rýchlo zriadila svoje pobočky v New Yorku, Washingtone DC, Chicagu, na Honolulu a v Los Angeles, aby slúžili rastúcemu počtu Dianetikov. V polovici septembra cestoval L. Ron Hubbard vlakom do Oaklandu, Kalifornia, na pozvanie jednej z najväčších dianetických skupín v Severnej Kalifornii.

Chýry o jeho nastávajúcich prednáškach sa šírili ako požiar po celej oblasti San Franciského zálivu. Ešte viac sa rozšírili vďaka ojedinelej reportáži s pánom Hubbardom samotným na miestnej stanici KGO. A tak sa v sobotu, 23. septembra, miestne auditórium v Oaklande naplnilo tisíckami ľudí, ktorí túžili počuť samotného autora, ako hovorí o svojich dianetických prelomových objavoch. A tak sa začalo niečo, čo sa stalo najznámejšou sériou prednášok, aké kedy pán Hubbard dodal, na tému Dianetika. Vo svojej úvodnej reči opísal udalosti, ktoré podnietili výskum ľudskej mysle a jeho osobnú cestu k prevratnej technológii Dianetiky. Potom detailne rozprával o týchto prevratných objavoch a opísal tiež, čo objavil ako ďalšie po vydaní knihy.

A nakoniec osobne demonštroval postupy Dianetiky na pódiu – toto je jediná existujúca prezentácia tohto druhu. Z tej prvej búrky, ktorá sa prehnala Amerikou a ktorá už navždy zmenila pohľad človeka na jeho myseľ, jeho schopnosti a jeho budúcnosť. Toto sú jeho významné prednášky o jeho objave reaktívnej mysle a o technológii, ako sa jej zbaviť. Séria sa skladá z:

 • 4 prednášky s prepisom,
 • zrozumiteľný glosár,
 • kompletný index.

O autorovi:

l ron hubbard zakladateľ scientologie

L. Ron Hubbard (*1911) bol americký filozof, inžinier a držiteľ 4 Guinessových rekordov. Výsledky jeho výskumu (od roku 1932 – 1986) priniesli mnohé odpovede na otázky fungovania človeka, mysle a života.

Prostredníctvom svojich diel (viac ako 5000 písomností a 3000 nahraných prednášok) je jeho práca tým najväčším uceleným súborom údajov o ľudskej mysli a duši. Knihy a prednášky L. Ron Hubbarda boli preložené do 71 jazykov a jeho 11 000 organizácií sa rozprestiera v 167 krajinách na 5 kontinentoch Zeme.

Žiadny výrok necharakterizuje L. Ron Hubbarda lepšie ako:

Rád pomáham druhým a sledovať človeka, ako sa oslobodzuje od tieňov, ktoré zatemňujú jeho dni považujte za najväčšie potešenie v mojom živote.”


Dôležité upozornenie:

Pri počúvaní týchto prednášok si buďte naozaj istý, že ste nikdy neprešli za slovo, ktorému ste úplne neporozumeli. V Scientológii bolo objavené, že jediný dôvod, prečo človek zanechá štúdium niečoho, alebo je z neho zmätený je, že prešiel za slovo, ktorému neporozumel. Tento údaj – neprechádzaní za nedefinované slovo – je najdôležitejším faktom v celej oblasti štúdia. Každý predmet, ktorý ste začali študovať a zanechali ste ho, obsahoval slová, ktoré sa vám nepodarilo zadefinovať.


Súčasťou prepisu prednášok sú:

Knihy Dianetiky a Scientologie

Do konca mesiaca môžete využiť pri objednávke nad 33eur poštovné zdarma.


Máte otázku k týmto prednáškam?

Ak máte dodatočnú otázku použite tento kontaktný formulár a napíšte nám. Odpovieme vám hneď ako budeme môcť:

  Meno*

  Email*

  Otázka:

  Prednášky CD Dianetika Profesionálny kurz 1

  Dobrý deň 👋
  hľadáte odpovede?

  Prihláste sa na odber emailového týždenníka a začnite cestu k objavovaniu Pravdy (o sebe, o živote...)

  Viac o ochrane osobných udajov tu.