Okrem antibiotík a iných lekárom predpísaných liekov, nie. Užívanie akýchkoľvek iných drog, ako sú pouličné drogy alebo psychiatrické drogy, je zakázané.

Ak má niekto zdravotné alebo zubné problémy vyžadujúce si liečenie a praje si brať nejaké lieky iné než antibiotiká, mal by informovať zodpovedajúceho člena personálu a konzultovať to so svojim lekárom, alebo zubárom.

Drogy sa väčšinou berú kvôli úniku z nežiaducich emócií, bolesti alebo vnemov.

V Scientológii sa rieši príčina týchto nežiaducich stavov a ľudia nemajú potrebu alebo túžbu po drogách. Drogy otupujú ľudí a robia ich menej vnímavými. Cieľom Scientológie je urobiť ľudí bystrejšími a vnímavejšími.

Drogy sú v podstate jedy. Malé množstvo môže pôsobiť ako stimulátor, alebo ako sedatívum, ale väčšie množstvo pôsobí ako jed. Drogy tiež otupujú ľudské zmysly a pôsobia na reaktívnu myseľ, takže osoba stráca kontrolu a je viac ovplyvňovaná svojou reaktívnou mysľou, čo je veľmi nežiadúci stav.

Navzdory tvrdeniam psychiatrov, že lekárske drogy sú “všeliekom”, ony nanajvýš zakryjú to, čo je naozaj zlé a v tom najhoršom prípade naozaj človeku ublížia. Skutočným riešením je zvládať zdroj ľudských problémov – a to sa docieľuje v Scientológii.