Kniha Problémy práce

15,00

Problémy práce obsahujú najvyššie princípy a zákony, ktoré sú uplatniteľné pri každom úsilí, pri každom probléme práce. Pretože toto sú objavy, ktoré oslovujú priamu podstatu týchto problémov a vysvetľujú, z čoho sa skladá život samotný.

Objavy, ktoré sú tu podrobne popísané, obsahujú:

 • Anatómiu zmätku,
 • Náuku o stabilnom údaji,
 • Anatómiu kontroly,
 • Anatómiu života ako hry,
 • Tajomstvo „výkonnosti“,
 • Najzákladnejšie zložky života – Afinitu, Realitu a Komunikáciu
 • A tú najzákladnejšiu príčinu vyčerpania s účinnými scientologickými procesmi, ktoré navracajú energiu mladosti.

Dostupnosť: Na sklade (posielame ihneď)
 Pri nákupe nad 33€ máte poštovné zadarmo.

Katalógové číslo: K-B-SC-10DPH-SK-009 Kategórie: , , , , Značiek: , , , , , ,

Popis

Práca tvorí až 7/10 nášho života

Zvyšné časti tvoria: 1/10 rodina, z jednej desatiny politika a z jednej desatiny odpočinok. Ekonomická stránka – výplata a boj o ňu – je sedem desatín existencie.

Objavte praktické nástroje na zvládanie nástrah každodenného pracovného života v tejto knihe.

Problémy práce obsahujú nadradené princípy zákony, ktoré sa vzťahujú na nástrahy každodenného pracovného života. Ide totiž o objavy, ktoré odhaľujú jadro týchto problémov.


V tejto knihe odhalíte a naučíte sa:

 • Kapitola 1. Od čoho závisí úspech?

Od toho, s kým sa poznáme? Od osobného šarmu? Od vzdelania, tvrdej práce,  či záujmov? Od osobných schopností alebo len od šťastia? Ozajstný úspech sa v skutočnosti dá dosiahnuť pomocou vedomostí a aplikácie praktických nástrojov z tejto prvej lekcie. Môžete ich okamžite použiť a vytvoriť väčšiu istotu, kompetenciu a efektivitu v práci i každodennom živote.

 • Kapitola 2. Čo je zdrojom neistoty?

Zmätok je neistota. V tejto lekcii zistíte, čo je skutočným zdrojom zmätku a neistoty a získate schopnosť zvládnuť akúkoľvek situáciu s istotou. Objavte, ako zaviesť poriadok do akejkoľvek zmätenej situácie alebo prostredia.

 • Kapitola 3. Tajomstvo efektivity

Aké je tajomstvo efektivity? Naučíte sa, čo to je “dobrá” kontrola a z akých troch častí sa skladá. Zistíte ako ju používať a budete schopní rozlišovať medzi “dobrou kontrolou” a “zlou kontrolou”. Naučíte sa, ako maximalizovať svoju efektivitu pre váš väčší úspech.

 • Kapitola 4. Ako dosiahnuť, aby nám druhí rozumeli?

Ako efektívne vysvetliť ľuďom svoje myšlienky? Ako môžeme dosiahnuť svoje ciele? Vytvorenie porozumenia a zlepšenie vzťahov závisí od troch konkrétnych vecí a vy sa naučíte, ktoré to presne sú. Spoznáte tieto pevné základy a zvýšite svoje vlastné porozumenie ľuďom.

 • Kapitola 5. Komplikovanosť emócií

Ako človek zvláda komplikované a nepredvídateľné emócie? Zdá sa byť nemožné predpovedať, či niekto bude čestný alebo nečestný, nápomocný alebo nepriateľský. Emócie sú zoradené do viacúrovňovej škály odstupňovanej od apatie až po nadšenie. Naučíte sa, kde sa osoba na tejto škále nachádza a budete schopní predpovedať jej budúce správanie. Odstráňte “tajomno” zo správania ľudí a naučte sa správanie predvídať.

 • Kapitola 6. Hnacia sila človeka

Bolo objavené, že každý človek je hnaný základnou hybnou silou. Zistíte aký “príkaz” každý človek podvedome nasleduje a na aké časti sa dá život rozdeliť. Keď si ho tak rozdelíme, môžeme sa na jeho jednotlivé časti pozrieť z praktickejšieho pohľadu.

 • Kapitola 7. Únava z práce

Cítite sa často “prevalcovaný” neustálymi každodennými povinnosťami? Od naháňania sa s deťmi do školy, cez “naťahovanie” sa s nahnevaným šéfom alebo náročnými zákazníkmi, cez dopravu a dlhé rady, sú to dni, keď sa pomyslenie, že by sme mali pracovať ešte čo i len minútu zdá byť nad naše sily. Tu odhalíte skutočnú príčinu vyčerpania a nástroje, ktoré ho porazia a dajú vám silu, výdrž a vitalitu zvládať život.

 • Kapitola 8. Človek, ktorý má úspech

Ako je možné, že osoba, ktorá je schopná a inteligentná zároveň, nie je v živote úspešná? Chýba jej nevyhnutný nástroj, ktorý by jej umožnil dosiahnuť pevné základy, na ktorých stojí istota a stabilita. Kľúče k úspechu vám odhalí táto lekcia. Získate praktické vedomosti, ktoré potrebujete, aby ste dosiahli úspech v práci a každodennom živote.


Medzi podrobne popísané objavy v tejto knihe patria:

 • Anatómia zmätku – a ako zmätok zvládať
 • Doktrína o stabilnom údaji – najzákladnejší zákon práce a žitia
 • Anatómia kontroly – a ako zmeniť „zlú kontrolu“ na dobrú
 • Anatómia života ako hry – a pravidlá, podľa ktorých sa hrá
 • „Tajomstvo“ výkonnosti
 • Najelementárnejšie zložky života – Afinita, Realita a Komunikácia
 • A najzákladnejšia príčina vyčerpania spolu s účinnými scientologickými procesmi, ktoré navracajú energiu mladosti.

Nejde tu teda len o technológiu, ktorá prináša stabilitu na pracovisko, ale aj o zázračné procesy, ktoré vracajú radosť do celého života. Pretože toto je Scientológia.

„Pracovník nie je len obyčajným pracovníkom. Robotník nie je len obyčajným robotníkom. A zamestnanec v kancelárii nie je len obyčajným zamestnancom v kancelárii. Sú to žijúce, dýchajúce, dôležité piliere, na ktorých stojí celá štruktúra našej civilizácie. Nie sú zubami na ozubených kolesách v ohromnom stroji. Oni sú tým strojom.“ – L. Ron Hubbard


O autorovi:

l ron hubbard zakladateľ scientologie

L. Ron Hubbard (*1911) bol americký filozof, inžinier a držiteľ 4 Guinessových rekordov. Výsledky jeho výskumu (od roku 1932 – 1986) priniesli mnohé odpovede na otázky fungovania človeka, mysle a života. Prostredníctvom svojich diel (viac ako 5000 písomností a 3000 nahraných prednášok) je jeho práca tým najväčším uceleným súborom údajov o ľudskej mysli a duši.

Knihy a prednášky L. Ron Hubbarda boli preložené do 71 jazykov a jeho 11 000 organizácií sa rozprestiera v 167 krajinách na 5 kontinentoch Zeme.

Žiadny výrok necharakterizuje L. Ron Hubbarda lepšie ako:

Rád pomáham druhým a sledovať človeka, ako sa oslobodzuje od tieňov, ktoré zatemňujú jeho dni považujte za najväčšie potešenie v mojom živote.“


 

Dôležité upozornenie:

Pri čítaní tejto knihy si buďte naozaj istý, že ste nikdy neprešli za slovo, ktorému ste úplne neporozumeli. V Scientológii bolo objavené, že jediný dôvod, prečo človek zanechá štúdium niečoho, alebo je z neho zmätený je, že prešiel za slovo, ktorému neporozumel.

Tento údaj – neprechádzaní za nedefinované slovo – je najdôležitejším faktom v celej oblasti štúdia. Každý predmet, ktorý ste začali študovať a zanechali ste ho, obsahoval slová, ktoré sa vám nepodarilo zadefinovať.


Súčasťou tejto knihy sú:

Knihy Dianetiky a Scientologie


Podrobnosti:

 • Originálny názov: The Problems of Work
 • Vydavateľstvo: New Era Publications
 • Rok vydania: Október 1956
 • Počet strán: 195 strán
 • Rozmer: 157×235 mm
 • Hmotnosť: 390 g
 • Jazyk: slovenský
 • Počet kapitol: 9
 • Cena: 12,95.-
Do konca mesiaca môžete využiť pri objednávke nad 33eur poštovné zdarma.

Napísali ste nám o tejto knihe:


Mal som pochybnosti, keď som začal čítať túto knihu. Zdalo sa mi až neuveriteľné, keď som čítal o tom, čo techniky v knihe dokážu a kladú dôraz na funkčnosť. Prečítal som ju niekoľkokrát, aby som sa naučil jednotlivé princípy ako myseľa myslenie funguje. A nemôžem povedať inak ako to, že toto je spôsob ako duševne pomôcť ľuďom. Ak ste niekedy chceli byť lepšími ako ste teraz, tu je spôsob. – Róbert


 


…táto kniha má veľa informácií o mysli a môže nám pomôcť myslieť bystrejšie a zbaviť sa tých nechcených myšlienok a bolestivých zážitkov v našich životoch. Prečítaním tejto knihy sa toho veľa naučíte. – Jozef


 


Táto kniha vysvetľuje ako funguje myseľ a ako môže fungovať optimálnejšie. Popisuje čo spôsobuje mentálne problémy. Obsahuje veľmi jednoduchú terapiu, aby sme mohli pomôcť niekomu, kto má rôzne iracionálne emócie, seba-deštruktívne myšlienky, strach, fóbie. Tiež táto kniha nehovorí len to, že prečo sú ľudia chorí – ale tiež hovorí o príčinách, ktoré spôsobujú prečo sa ľudia správajú tak ako sa správajú a nevyužívajú tak naplno svoj potenciál. – bez mena


 

Máte otázku k tejto literatúre?

  Meno*

  Email*

  Otázka:

  O autorovi:

  l ron hubbard zakladateľ scientologie  L. Ron Hubbard (*1911) bol americký filozof, inžinier a držiteľ 4 Guinessových rekordov. Výsledky jeho výskumu (od roku 1932 - 1986) priniesli mnohé odpovede na otázky fungovania človeka, mysle a života. Prostredníctvom svojich diel (viac ako 5000 písomností a 3000 nahraných prednášok) je jeho práca tým najväčším uceleným súborom údajov o ľudskej mysli a duši.


  Knihy a prednášky L. Ron Hubbarda boli preložené do 71 jazykov a jeho 11 000 organizácií sa rozprestiera v 167 krajinách na 5 kontinentoch Zeme.
  Žiadny výrok necharakterizuje L. Ron Hubbarda lepšie ako:

  "Rád pomáham druhým a sledovať človeka, ako sa oslobodzuje od tieňov, ktoré zatemňujú jeho dni považujte za najväčšie potešenie v mojom živote."


  Title