E-kniha: Životopis L. Ron Hubbarda

Original price was: 9,00€.Current price is: 5,00€.

“Neviedol som život v ústraní a pohŕdam mudrcom, ktorý nežil, a učencom, ktorý sa o svoju múdrosť nepodelil. Už žilo mnoho múdrejších než som ja, ale len máloktorý prešiel tak dlhú cestu. Preskúmal som život zhora nadol i zdola nahor. Viem ako vyzerá z oboch strán a viem, že existuje múdrosť a že existuje nádej.” – L. Ron Hubbard

Dostupnosť: Na sklade (posielame ihneď)
 Pri nákupe nad 33€ máte poštovné zadarmo.

Katalógové číslo: 029 Kategórie: , Značky: , , ,

Popis

“Neviedol som život v ústraní a pohŕdam mudrcom, ktorý nežil, a učencom, ktorý sa o svoju múdrosť nepodelil. Už žilo mnoho múdrejších než som ja, ale len máloktorý prešiel tak dlhú cestu. Preskúmal som život zhora nadol i zdola nahor. Viem ako vyzerá z oboch strán a viem, že existuje múdrosť a že existuje nádej.” – L. Ron Hubbard

Úryvok z úvodu:

L Ron Hubbard je na celom svete známy ako zakladateľ scientologického náboženstva. Je vskutku medzinárodnou osobnosťou, ktorá so svojou filozofiou ovplyvnila ľudí všetkých kultúr Zeme. Centrálne a miestne scientologickej misie a cirkvi nájdete na piatich svetadieloch.

Počiatky tejto medzinárodnej známosti možno datovať do rozhodujúceho obdobia života pána Hubbarda, do doby, kedy začal Európu nazývať svojím domovom.

V priebehu päťdesiatych rokov ako priekopník scientologického hnutia pravidelne cestoval cez Atlantik do Európy, obchádzal kontinent so svojimi prednáškami a zakladal nové Centrá. V roku 1959, keď expanzia Scientológie ako v Európe tak aj mimo nej vytvorila nutnosť skutočne medzinárodného vzdelávacieho
administratívneho centra, zakúpil pán Hubbard vidiecku usadlosť Saint Hill v južnom Anglicku. Práve odtiaľ riadil celosvetové rozšírenie Scientológie a založil Saint Hill College ponúkajúce pokročilé kurzy pre Duchovných.

Dielo L. Rona Hubbarda dnes študujú a využívajú ľudia na celom svete –
a jedná sa o dielo nesmierneho rozsahu, tvorené z viac nez päťtisíc spisov
tromi tisíckami prednášok zaznamenaných na magnetofónových páskach.

Všeobecné uznanie tohto muža – vrátane tisícov Ocenení a Rádov a výnimočnej popularite jeho diela medzi ľuďmi zo všetkých možných odborov a kruhov – je iba jedným z ukazovateľov potvrdzujúcich účinnosť jeho metód.
Čo je vsak dôležitejšie, na svete žijú milióny ľudí, ktorí pána Hubbarda považujú za najlepšieho zo všetkých svojich priateľov. Hoci bol L. Ron Hubbard dlho oslavovaný ako skvelý autor a výskumník, bolo to práve vydanie diela Dianetika: Moderná veda o duševnom zdraví z roku 1950, ktorej ako prvej sústredilo pozornosť svetového spoločenstva na osobnosť L. Rona Hubbarda.

Táto kniha, ktorá predznamenala historický bod obratu, poskytla prvý prijateľný spôsob riešenia problémov mysle, bolo to prvé svetielko nádeje, že možno niečo urobiť s príčinami vojen, zločinu, šialenstvo a ďalších prejavov iracionálneho správania. Dianetika je systém, ktorý môže ktokoľvek použiť na zdokonalenie seba samého alebo svojich blízkych. Práve z tohto dôvodu povedal profesor Dr. Frederick L. Schuman vyučujúci riadenia štátu na Williams College denníka New York Times krátko potom, čo kniha vyšla v Spojených štátoch a Veľkej Británii:

“História sa stala závodom medzi Dianetikou a katastrofou. Dianetika zvíťazí, porozumie ak jej dostatočné množstvo ľudí.”

V roku 1959 urobil L. Ron Hubbard usadlosť Saint Hill Manor v Sussexe (hore) svojim domovom. Tu žil so svojou rodinou, odtiaľ viedol iniciatívy na zlepšenie podmienok miestnej komunity, založil Saint Hill College a riadil aktivity spojené s medzinárodnou expanziou scientologického náboženstva.
Hoci väčšina by sa uspokojila s týmto úspechom, práce L. Rona Hubbarda neskončila u Dianetiky.

Áno, vyriešil síce rébus ľudskej mysle, stále však zostávali otázky týkajúce sa povahy ľudskej bytosti ako takej – hádanky viažucu sa k tomu, čo nazývame životom. Práve Hubbardov metodický a rozsiahly výskum tejto oblasti – teda duchovnej povahy človeka – dal základ aplikovanému scientologickému náboženstva. Poskytol prostriedky vedúce nielen k väčšiemu pocitu šťastia, väčším schopnostiam a uvedomenie, ale tiež praktickú pomoc u zdanlivo tak neriešiteľných spoločenských problémov, ako sú užívanie drog, morálny úpadok a negramotnosť.
Presný popis dráhy L. Rona Hubbarda, po ktorej sa dostal až k založeniu dianetiky a scientológie, tvorí rozsiahly príbeh, ktorý začal dávno predtým, ako publikoval prvú knihu venovanú tejto téme. V skutočnosti už v útlom mladosti prejavoval výnimočnú cieľavedomosť a odhodlanie, ktoré z neho v kombinácii s jeho dobrodružnou povahou nakoniec urobili živú legendu.

Jeho celoživotné hľadanie odpovedí na otázky spojené so stavom človeka bolo rovnako dobrodružné, pretože na rozdiel od iných filozofov, ktorí udalosti skúmali z nezúčastnené vzdialenosti, vedel, že ku skutočnému pochopeniu človeka je nutné byť súčasťou života. Treba stýkať sa so všetkými možnými druhmi a typy ľudí a objaviť všetka zákutia existencie. Videné z ktorejkoľvek perspektívy možno povedať, že to bol nesmierne bohatý a zaujímavý život. Nasledujúce stránky sú pokusom ponúknuť čitateľovi aspoň niečo zo zmyslu toh- to veľkého života, hoci jeho skutočná hodnota spočíva v odkaze, ktorý pán Hubbard zanechal ľudstvu.

Najlepšie to vyjadril sám, keď napísal:

“Prešiel som celý svet, aby som študoval človeka s cieľom porozumieť mu, a práve človek, nie má dobrodružstvo spojené s týmto hľadaním, je tým najdôležitejším … Mojím životným zámerom nebolo vytvoriť legendu o sebe samom. Len som chcel spoznať človeka a porozumieť mu. “

Pokračovanie v životopise.


Obsah knihy:

 • Úvod
 • 1911-1923 – L. Ron Hubbard
 • 1923-1929 – Na ceste za objevmi
 • 1930-1931 – Objavovanie tajomstiev existencie
 • 1932-1938 – Výskum a objavy
 • 1939-1944 – Výskumník a námorný dôstojník
 • 1945-1949 – Vytvorenie vedy o mysli
 • 1950 – Kniha, ktorá naštartovala hnutie
 • 1951-1966 – Založeie Scientológie
 • 1967-1986 – Trvalý odkaz

O L. Ron Hubbardovi:


Podrobnosti:

 • Vydavateľstvo: New Era Publications
 • Počet strán: 32 strán
 • Rozmer: 211×297 mm
 • Hmotnosť: 75 g
 • Jazyk: český
 • Počet kapitol: 10
 • Cena: 1,00.-
 • Formát: elektronícká kniha PDF
Do konca mesiaca môžete využiť pri objednávke nad 33eur poštovné zdarma.

Máte otázku k tejto literatúre?

  Meno*

  Email*

  Otázka:

  E-kniha: Životopis L. Ron Hubbarda 2

  Dobrý deň 👋
  hľadáte odpovede?

  Prihláste sa na odber emailového týždenníka a začnite cestu k objavovaniu Pravdy (o sebe, o živote...)

  Viac o ochrane osobných udajov tu.

  O autorovi:

  l ron hubbard zakladateľ scientologie  L. Ron Hubbard (*1911) bol americký filozof, inžinier a držiteľ 4 Guinessových rekordov. Výsledky jeho výskumu (od roku 1932 - 1986) priniesli mnohé odpovede na otázky fungovania človeka, mysle a života. Prostredníctvom svojich diel (viac ako 5000 písomností a 3000 nahraných prednášok) je jeho práca tým najväčším uceleným súborom údajov o ľudskej mysli a duši.


  Knihy a prednášky L. Ron Hubbarda boli preložené do 71 jazykov a jeho 11 000 organizácií sa rozprestiera v 167 krajinách na 5 kontinentoch Zeme.
  Žiadny výrok necharakterizuje L. Ron Hubbarda lepšie ako:

  "Rád pomáham druhým a sledovať človeka, ako sa oslobodzuje od tieňov, ktoré zatemňujú jeho dni považujte za najväčšie potešenie v mojom živote."


  Title