Ako urobiť osobu triezvou

     Existuje zaujímavé využitie orientačného asistu ako spôsobu, ako urobiť osobu triezvou. Môže urobiť opitú osobu triezvou v priebehu niekoľkých minút. Pretože spoločnosť nemá v súčasnosti žiadnu technológiu, ako zvládnuť opitú osobu, ktorá je hanbou pre svoju rodinu, priateľov a často pre seba samu, má tento proces spoločenskú hodnotu a môže slúžiť ako spôsob pomoci polícii a spolupráce s ňou.

Postup

     Používajte povel:

     „Pozri sa na tento_______(predmet v miestnosti).“

     Opitý človek je do určitej miery bežne považovaný za niečo nekonfrontovateľné a on sám určite nie je schopný konfrontovať. Jednou z vecí, ktorú nie je schopný konfrontovať, je prázdny pohár. Ak je prázdny, vždy ho opäť naplní.

     Opakujte povel a vždy ukážte na nejaký predmet v miestnosti. Robte to tak dlho, ako je to potrebné, aby ste opilca priviedli do triezveho stavu. Nenechajte sa rozptýliť odpovedaním na jeho častú poznámku „Ktorý predmet? “Jednoducho dosiahnite vykonanie povelu, dajte potvrdenie a opäť zadajte povel.

     Robte to tak dlho, dokiaľ osoba vytriezvie.

     Nikdy sa na opitú osobu nehnevajte, ani ju nikdy neudrite, nech vás akokoľvek provokuje.

     Tento proces nie je určený na to, aby odstránil alkoholizmus. Existujú oveľa pokročilejšie scientologické postupy, ktoré môžu byť použité na nápravu pričin, ktoré viedli k tomu, že sa z osoby stal alkoholik. Ale človek môže vykonať veľa dobrého pre osobu i jej okolie použitím tohto asistu, ktorý ju privedie späť do rozvážneho stavu.

     Nie sme špeciálne zameraní na zvládanie opilcov. Ale zaoberáme sa pomocou našim blízkym. V spoločnosti, kde je jedinou možnosťou noc strávená na záchytke a peňažná pokuta, čo nie je ani v záujme polície, ani opilca, chceme pomôcť obom stranám a vyriešiť situáciu v priebehu niekoľkých minút.

| Predchádzajúca | Obsah | Nasledujúca strana » |