Čo symbolizuje Scientologický znak S a dva trojuholníky?

Svoje charakteristické symboly a znaky má i Scientológia. Častokrát ste sa mohli stretnúť s týmto oficiálnym scientologickým symbolom. Tu je vysvetlené, čo symbolizuje.S Scientologia

S predstavuje Scientológiu.

trojuholnik ARK

Spodný trojuholník sa nazýva ARK trojuholník

(vyslovuje sa „á-er-ká“, z angl. originálu “ARC”)

 A predstavuje  afinitu.

R predstavuje realitu.

K predstavuje komunikáciu.

Keď sa tieto tri časti, ktoré sú na sebe závislé, dajú dohromady, predstavujú porozumenie (z angl. “understanding”) a sú vyjadrené trojuholníkom. ARK predstavuje základný princíp Scientologického náboženstva.

Prvý z vrcholov trojuholníka predstavuje afinitu, čo je úroveň obľuby či náklonnosti voči niekomu či niečomu. Ďalší vrchol predstavuje realitu, čo v podstate znamená súhlas. Tretí vrchol predstavuje komunikáciu, ktorá je definovaná ako vzájomná výmena myšlienok medzi dvoma ľuďmi.

Všetky tieto tri časti sú vo vzájomnom vzťahu. Bez nejakého stupňa obľuby a nejakých základov súhlasu by nenastala žiadna komunikácia. Bez komunikácie a nejakých základov súhlasu by nebola žiadna realita a bez nejakých základov súhlasu a komunikácie by nebola žiadna afinita. A keď v jednom z uhlov trojuholníku dôjde ku zlepšeniu, rovnako tak tomu bude aj pri ostávajúcich uhloch.

VZK trojuholník

Horný trojuholník sa nazýva VZK trojuholník

(vyslovuje sa “vé-zet-ká”, z angl. originálu “KRC”)

V predstavuje vedenie.

Z predstavuje zodpovednosť.

K predstavuje kontrolu.

Takisto ako v trojuholníku ARK sú tieto tri časti vo vzájomnom vzťahu. Keď sa jeden z uhlov trojuholníku VZK zvýši, zvýšia sa aj tie druhé. Tento symbol sa po prvýkrát objavil v roku 1952.

Čo znamená znak Scientológie - "S" a dvojitý trojuholník? 1

Dobrý deň 👋
hľadáte odpovede?

Prihláste sa na odber emailového týždenníka a začnite cestu k objavovaniu Pravdy (o sebe, o živote...)

Viac o ochrane osobných udajov tu.